Ćwiczenia na Płaski Brzuch – Szybko i Skutecznie!

Ćwiczenia na Płaski Brzuch – Szybko i Skutecznie!
4.2 (84%) 5 votes

Istnieje szereg ćwiczeń na płaski brzuch. Przedstawiamy Wam ćwiczenia, których efekty widoczne są już po 2 tygodniach. Każde z nich możemy wykonywać w domu. Co najważniejsze, ćwiczenia te zajmują do kilkunastu minut dziennie. Docelowo pozwalają wzmocnić mięśnie brzucha, ujędrnić ciało, a także spalić tkankę tłuszczową. Przed każdą sesją treningową należy wykonać co najmniej 10 minut intensywnej rozgrzewki. Ważne, aby ćwiczenia te wykonywane były regularnie, z uwzględnieniem odpowiedniej diety redukcyjnej.

  1. Skrętoskłony

To jedno z najpopularniejszych, a zarazem najłatwiejszych ćwiczeń na płaski brzuch. Wbrew powszechnej opinii, dobrze wykonywane skrętoskłony potrafią „dać w kość”. Aby poprawnie wykonać ćwiczenie należy ułożyć ręce za głową, a następnie zginać tułów kierując lewe ramie do prawego kolana na zmianę z prawym ramieniem do lewego kolana. Oczywiście, całość wykonujemy na podłodze. Skrętoskłony doskonale sprawdzą się przy bocznych partiach mięśni brzucha. Optymalna ilość powtórzeń wynosi 30 w 3 seriach.

  1. Pionowe nożyce

Nożyce to ćwiczenie równie popularne co skrętoskłony. Ćwiczenie zaczynamy z pozycji podłogi – leżymy na plecach na płaskiej powierzchni z rękami wzdłuż tułowia. Aby poprawnie wykonać pionowe nożyce należy delikatnie unieść barki nad ziemie, a następnie wykonywać nogami szybkie ruchy nożyc w pionie. Unosząca się noga winna tworzyć z podłożem kąt 45 stopni. Opadająca natomiast nie powinna dotykać ziemi, lecz zatrzymywać się na około 3 cm nad nią. Tutaj również sprawdzi się 30 powtórzeń w 3 seriach.

  1. Deska

Plank zwany deską to ćwiczenie, które tylko z pozoru wydaje się łatwe. Początkowa pozycja przypomina układ do tradycyjnej męskiej pompki. Kładziemy się na podłodze, tym razem na brzuchu. Ręce ustawiamy na ziemi na szerokość ramion zaś stopy na szerokość barków. Wciągamy brzuch dbając jednocześnie o to, by nasze plecy były maksymalnie proste. Unosimy się na rękach i nogach i staramy się utrzymać taką pozycję przez co najmniej 1 minutę. Całość powtarzamy 3 razy uwzględniając pomiędzy każdym ćwiczeniem 15 – 30 sekund przerwy.

  1. Unoszenie miednicy w leżeniu bocznym

Unoszenie miednicy w leżeniu bocznym jest znacznie efektywniejsze aniżeli tradycyjne unoszenie miednicy w leżeniu na plecach. Kładziemy się ba podłodze w pozycji bocznej. Opieramy się na przedramieniu dbając jednocześnie, aby nasze ciało było w linii prostej. Unosimy miednicę ku górze. Stopy (a właściwie jedną) opieramy na podłodze. Mocnym, zdecydowanym ruchem podnosimy miednicę i pośladki ku górze, wydychając powietrze w momencie największego spięcia. Wykonujemy 12 powtórzeń na serię. Optymalna ilość serii to 3. Uwaga! Ćwiczenie to wykonujemy zarówno na jedną jak i drugą stronę!.

  1. Odwrócone brzuszki

Końcowo warto wspomnieć o odwróconych brzuszkach, które ostatnimi czasy biją rekordy popularności. Startujemy z pozycji wyjściowej – leżymy płasko na plecach z rękami za głową. Dłonie wsuwamy pod jakiś ciężki mebel np. pod kanapę bądź fotel. Zwracamy uwagę na to, aby ręce były proste. Unosimy nogi do pionu nieznacznie uginając kolana. Staramy się, aby mięśnie brzucha były maksymalnie napięte, zaś plecy dociśnięte do podłogi. Robiąc wdech delikatnie unosimy biodra. W momencie wydechu opuszczamy biodra. Odwrócone brzuszki należy wykonywać w 3 seriach, pierwsze dwie po 15 powtórzeń, druga najwięcej ile potrafimy.